Pracownia Coachingu NOVO to nie tylko dostawca najwyższej jakości szkoleń coachingowych i trenerskich. Od kilkunastu lat wspieramy organizację w kilku kluczowych obszarach.

Jako, że sami promujemy ideę wąskiej specjalizacji – nasza oferta dla biznesu jest dość „butikowa”. Wierzymy, że najlepsze menu zawiera jedynie kilka pozycji, ale wówczas każda z pozycji jest dopieszczona, wręcz ekskluzywna.

NIE PROWADZIMY KLASYCZNYCH SZKOLEŃ, TAKICH JAK SPRZEDAŻ, KOMUNIKACJA CZY NEGOCJACJE. SZYJEMY NA MIARĘ Z ZAKRESU COACHINGU. OPRÓCZ TEGO, MAMY KILKA „DOPIESZCZONYCH” PROGRAMÓW KORPORACYJNYCH.

W czym specjalizujemy się wspierając BIZNES i KORPORACJE?

COACHING ZESPOŁÓW W KRYZYSIE

To nasz absolutny TOP. Oczko w głowie współzałożycieli Pracowni Coachingu NOVO – Michała Bloch i Rafała Szewczaka! Program przeciwdziałania dysfunkcjom zespołowym. Gdy Nowy Jork nawiedzają siły nadprzyrodzone – trzeba dzwonić po Pogromców Duchów! 

Gdy Twój zespół przeżywa kryzys, boryka się z dużymi zmianami rynkowymi lub organizacyjnymi (takimi jak otoczenie VUCA, fuzja, inflacja, pandemia, skutki wojny lub inne „czarne łabędzie”) albo gdy relacje w zespole wymagają naprawy – trzeba dzwonić po Pracownię Coachingu NOVO!

Tutaj szkolenie z komunikacji niewiele pomoże. Zamiast tego warto wykonać pracę nad poprawą relacji i zaufania w zespole! Wzrost bezpieczeństwa i gotowości do konstruktywnego konfliktowania się sprawi, że jego członkowie zaczną bardziej się angażować i brać większą odpowiedzialność. A to brzmi jak… większe wyniki na poziomie performance!

Aby otrzymać ofertę na Coaching Zespołu w Kryzysie – zadzwoń lub napisz!


BUDOWANIE SPÓJNEGO ZESPOŁU

Jeśli tworzysz zupełnie nowy zespół lub Twój obecny team zmienił znacząco swój skład – warto przyspieszyć budowanie zespołowości! 

Czemu to takie ważne? Pytanie jest retoryczne – a który szef nie chciałby mieć samosterownego zespołu, który nie boi się podejmować samodzielnych decyzji, działa projektowo i nie przychodzi do menadżera z każdą błahostką? Wówczas osoba zarządzająca może przekształcić swoją rolę w lidera, który służy zespołowi, zamiast być kontrolerem i rozliczać pracowników. 

Program budowania spójnego zespołu opiera się na takich zagadnieniach jak empowerment, czyli władza oddolna oraz samosterowność i samoorganizacja. Jak do tego dojść?

Wystarczy znacząco przyspieszyć proces formowania się zespołu, nie tylko na poziomie wizji i misji zespołu czy też rozdziału zadań i kompetencji. Należy zająć się również budowaniem relacji w zespole, otwartej komunikacji i wprowadzić kulturę cyklicznego feedbacku. 

Zamiast zorganizować pospolite szkolenie z team buildingu albo zaprosić zespół na paintball – zadzwoń do Pracowni Coachingu NOVO, aby skupić się na tym, co naprawdę przyspieszy zaciśnięcie więzi w Twoim zespole!

Aby otrzymać ofertę na Budowanie Spójnego Zespołu – zadzwoń lub napisz!


WEWNĘTRZNA SZKOŁA COACHINGU GRUPOWEGO I ZESPOŁOWEGO DLA KADRY TRENERÓW/COACHÓW.

Jeśli powyższe zagadnienia, takie jak potrzeba większej zespołowości czy konieczność przeciwdziałania kryzysom w kluczowych zespołach to chleb powszedni w Twojej organizacji – możesz skorzystać z naszego wsparcia coachingowego, ale możesz również wyszkolić swoją kadrę Wewnętrznych Coachów Zespołowych i Grupowych, którzy w każdej chwili będą mogli wspierać i rozwijać zespoły w Twojej organizacji. 

Nauczymy Waszych trenerów/coachów wewnętrznych umiejętności z zakresu moderowania, facylitowania i coachowania grup i zespołów. Dostarczymy niezbędne narzędzia i przeprowadzimy superwizję, aby mieć pewność, że zostawiamy Wam nie tylko know-how, ale przede wszystkim realnie przygotowanych do pracy, certyfikowanych Team & Group Coachów.

Aby otrzymać ofertę na Wewnętrzną Szkołę Coachingu Grupowego i Zespołowego – zadzwoń lub napisz!


WDROŻENIE KULTURY COACHINGOWEJ W ORGANIZACJACH ZWINNYCH (AGILE)

Branża IT i firmy pracujące w oparciu o Scrum/Agile są szczególnie nam bliskie. Może dlatego, że przez kilkanaście lat istnienia Pracowni Coachingu NOVO przeszkoliliśmy, co najmniej kilkudziesięciu Scrum Masterów i Agile Coachów. Przez ten czas współpracowaliśmy również z dużymi firmami konsultingowymi z tej branży, takimi jak Brass Willow czy Procognita.

Powyższe doświadczenia sprawiają, że nie mamy żadnych wątpliwości. Scrum Master i Agile Coach wykorzystają Coaching Indywidualny oraz Coaching Zespołowy i Grupowy w 100%, ponieważ ich praca opiera się dokładnie o te kompetencje i narzędzia, których uczymy w NOVO! 

To, co naszym zdaniem robi Team & Group Coach, czyli to, co opisaliśmy w naszych podręcznikach „Coaching Grupowy” i „Coaching Zespołowy” to zadania wpisane na stałe w obowiązku Agile Coacha i Scrum Mastera. Rozwój potencjału, niewychodzenie z pozycji siły, budowanie relacji w zespole, aby zwiększyć jego efektywność, facylitowanie i udrażnianie komunikacji, tworzenie kultury szczerego feedbacku…

A jeśli dołożysz do tego kompetencje coacha indywidualnego, aby Scrum Master/Agile Coach mógł wspierać również jednostki w zespole – otrzymasz niesamowicie efektywny zestaw umiejętności, które niemalże gwarantują sukces Twoich zespołów. 

Naucz swoich Scrum Masterów i Agile Coachów tego, co niezbędne. Wdrażaj z nami kulturę coachingową w Agile! 

Aby otrzymać ofertę na Wdrożenie Kultury Coachingowej w Twojej Zwinnej Organizacji  – zadzwoń lub napisz!


Zaufali nam…

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

"JAK POMÓC SOBIE I INNYM? 5 KROKÓW, by samodzielnie polepszyć swój związek, karierę i samopoczucie!"