Szkolenia online to przyszłość

Jeszcze jakiś czas temu część organizacji i samych uczestników szkoleń dość sceptycznie podchodziła do programów realizowanych zdalnie. Pandemia udowodniła, że szkolenia online to efektywne narzędzie wspierania w rozwoju.

Wielu z nas przyzwyczaiło się do tej formy uczenia, a niektórzy już nie wyobrażają sobie, że można inaczej. Nie zakładamy, że szkolenia online wyprą szkolenia na sali szkoleniowej. Ciągle w wielu sytuacjach edukacyjnych kontakt bezpośredni jest najbardziej efektywną formą nauczania. Trendy pokazują, że coraz więcej organizacji i klientów indywidualnych częściej decyduje się na wybór kursów realizowanych zdalnie.

Jeśli jesteś trenerem zmiany lub coachem, zlekceważenie tego trendu może być błędem.

Korzyści ze szkoleń online

Jest wiele korzyści ze szkoleń zdalnych – korzyści dla organizacji, uczestników szkoleń oraz trenerów i coachów.

 1. Szkolenia online są tańsze. W przypadku szkoleń stacjonarnych potrzebowaliśmy sali szkoleniowej, drukowanych materiałów, poczęstunku, a w przypadku dojeżdżających uczestników, także zakwaterowania i dojazdów. W przypadku szkoleń prowadzonych przez internet, potrzebujemy dobrego łącza i komunikatora internetowego.
 2. Szkolenia zdalne oszczędzają czas. Uczestnicy nie muszą poświęcać czasu na dojazdy. Programy online zwykle są krótsze w porównaniu z tradycyjnymi szkoleniami.
 3. Szkolenia online są równie efektywne jak szkolenia tradycyjne. Większość wiedzy i umiejętności można rozwinąć na takim samym poziomie lub lepszym jak w przypadku szkoleń stacjonarnych. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają wprowadzać do programów szkoleniowych nowe formy pracy.

Z perspektywy trenera i coacha praca przez internet daje możliwość łatwiejszego skalowania praktyki, dzięki dotarciu do większej liczby potencjalnych klientów. Prowadzenie biznesu zdalnie obniża też koszty jego prowadzenia.

Usługi coachingowe i tradycyjne szkolenia są stosunkowo drogie. Wprowadzenie do oferty usług online, pozwala zwiększyć rentowność praktyki. Szkolenia online, ze względu na niższą cenę i odmiejscowienie, są bardziej dostępne dla potencjalnych klientów. Dzięki temu, łatwiej się je sprzedaje.

Bezpłatne lub tanie szkolenia przez internet mogą być świetną metodą na pozyskiwanie potencjalnych klientów. Z tej perspektywy, każdy coach i trener zmiany, powinien je mieć w swojej ofercie.

Jakie umiejętności trzeba rozwinąć, aby móc prowadzić szkolenia online?

Przy tworzeniu i prowadzeniu szkoleń i programów rozwojowych przez internet, możesz korzystać ze swojej wiedzy trenerskiej i coachingowej. Teoria nauczania i psychologiczne mechanizmy zmiany tak samo obowiązują w świecie realnym i wirtualnym. To, czego potrzebujesz się nauczyć, to korzystania z nowoczesnej technologii, tak aby wspierała ona proces rozwoju uczestników szkoleń.

Czego warto się nauczyć zatem?

 • Budowanie relacji i bezpieczeństwa w środowisku online
 • Aktywizowanie uczestników szkoleń w trakcie wirtualnych sesji oraz pomiędzy sesjami
 • Cyfrowa mowa ciała
 • Projektowanie efektywnych szkoleń i procesów online
 • Tworzenie i prowadzenie webinarów
 • Tworzenie i prowadzenie kursów asynchronicznych i synchronicznych
 • Korzystanie z wirtualnych tablic typu Jamboard, Miro, Mural, itp.
 • Tworzenie cyfrowych materiałów szkoleniowych
 • Tworzenie i moderowanie wirtualnych społeczności z wykorzystaniem mediów społecznościowych i platform komercyjnych typu Circle, Mighty Networks, itp.

Powyższe umiejętności w ogóle są pomocne w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Wiesz, że w NOVO szkolimy online od początku istnienia firmy?

Kiedy zaczynaliśmy prowadzisz szkolenia dla coachów i trenerów, większość zajęć odbywała się w tradycyjnej formule, czyli na sali szkoleniowej. Ale już wtedy część aktywności rozwojowych odbywało się zdalnie. Wtedy jeszcze internet nie był tak dobry jak dziś, a komunikatory zacinały się co kilka minut. Wtedy prowadziliśmy teleklasy wykorzystując linie do telekonferencji. Jeśli masz więcej niż 20 lat, to może pamiętasz takie rozwiązania z korporacji.

A jak wygląda sytuacja w NOVO obecnie?

 • Wszystkie nasze szkoły – Studium Zawodowe Coacha Biznesu, Szkoła Coachingu Zespołowego i Grupowego, Studium Coachingu Systemowego, Szkoła Trenerów Online – są prowadzone 100% zdalnie.
 • Pozyskujemy klientów wykorzystując szkolenia online i webinary.
 • Aktywizujemy uczestników wykorzystując grupy społecznościowe.
 • Część materiałów szkoleniowych przekazujemy w formie nagrań wideo i asynchronicznych kursów online.
 • Sesje coachingowe, superwizyjne i mentor coachingowe prowadzimy przez telefon i internetowe komunikatory.
 • Prowadzimy sesje coachingu grupowego i zespołowego online.
 • Szkolimy online korporacje.
 • Praktycznie nie spotykamy się już z klientami biznesowymi inaczej, niż poprzez Zoom, Meet lub Teams.
 • Nie mamy biura. Każdy z nas – wspólników, trenerów współpracujących – mieszka i pracuje w innym mieście w Polsce.

Dzięki temu ograniczyliśmy koszty, zwiększyliśmy zasięg i liczbę klientów, oszczędzamy czas i jako właściciele biznesu cieszymy się większa wolnością.

Chcesz prowadzisz szkolenia online i biznes zdalny?

Możesz się uczyć od nas.
Naprawdę znamy się na rzeczy.

To nasza rzeczywistość.

Dołącz do naszej Szkoły Trenerów Online.
Rozwiń kompetencje trenerskie i naucz się prowadzić biznes trenerski przez internet.

Zarezerwuj miejsce już dziś i dostań rabat za wczesne zgłoszenie.
Płatność może wnosić w ratach.

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

"JAK POMÓC SOBIE I INNYM? 5 KROKÓW, by samodzielnie polepszyć swój związek, karierę i samopoczucie!"